MENU
klinika

Ideja e presidentit të FFK

“Futbolli bashkon”, Ademi: Dua miqësore Kosovë-Serbi

07.12.2022 - 18:22

Reagimet e serbëve pas sfidës me Zvicrën nuk lanë një shije të mirë në Kosovë dhe jo vetëm. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është shprehur se nuk i ka pëlqyer aspak as fjalët e thëna nga trajneri i kombëtares serbe dhe se hedh një ide për të luajtur një sfidë miqësore me Serbinë.

“Nuk e prisja që një legjendë si Piksi të shante nënat tona shqiptare. Ai ishte një legjendë e lojës në Jugosllavi. Ne bënim tifo për të derisa jetonim në një shtet të përbashkët.

Shumë kosovarë e donin atë si futbollist dhe habiten që ai u soll kështu në një ndeshje që nuk e kishte as kundër Kosovës, por kundër Zvicrës. Futbollistët e Serbisë dhe Kosovës duhet të luajnë një ndeshje miqësore dhe të tregojnë se futbolli dhe sporti i bashkojnë njerëzit, jo t’i ndajnë”, u shpreh Ademi për “Danas”.

Vetëm 5 minuta për të kuptuar rastin e mashtrimit

Usain Bolt në mes të katër rrugëve…

Humb përballjet ndaj United për Europa League...

Dembélé do t’i mungojë 5 javë Barçës

Mësoni datat dhe oraret kur do të luhen përballjet!

Dy miqësore me Italinë për Kombëtaren U-17

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech