MENU
klinika

Autori në kërkim

Plagosje me armë zjarri në Durrës, policia jep detajet e para

02.12.2022 - 11:16

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në Durrës.

Policia bën me dije se i plagosuri është shtetasi D. B., 40 vjeç.

Ndërkohë, blutë kanë identifikuar dhe autorin e plagosjes, i cili është një i ri 28 vjecar që është shpallur në kërkim e po punohet për kapjen e tij.

Nuk ka të dhëna mbi motivin e ngjarjes.

Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit ka shkuar në spital për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri në lagjen “Nr 17” Durrës, shtetasi D. B., 40 vjeç.

Pas njoftimit të marrë, shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe nga veprimet e shpejta hetimore paraprake të kryera ka rezultuar se 40 vjeçari D.B, dyshohet se është plagosur nga shtetasi G.P., 28 vjeç.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollin e zonës për kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.