MENU
klinika

Risia e Botërorit 2022

Topi i Katarit karikohet si një smartphone i zakonshëm

01.12.2022 - 14:43

Topat e Kupës së Botës në Katar mund të karikohen si një smartphon normal. Askush nuk priste që edhe objekti i përdorur për ta ushtruar këtë sport të ishte modifikuar thellësisht.

Topi i quajtur “Al Rihla” ka një sensor të brendshëm që mat të dhëna të tilla si shpejtësia dhe drejtimi. Kjo lejon që topi të monitorohet edhe për pozicionin jashtë loje nga VAR.

Topi goditet shumë gjatë lojës, prandaj karikimi është i nevojshëm. Të dhënat kalojnë automatikisht kur topat ndërrohen gjatë lojës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNjë tjetër skuadër i bashkohet grupit të Europës

Tirana mbetet e shkëputur edhe pas hapit fals

Ja sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!