MENU
klinika

Portieri i Polonisë

“Vura bast me Messin, mund të dënohem”

01.12.2022 - 14:50

Sfida Poloni-Argjentinë pati një episod shumë të kontestuar, në minutën e 35-të, Leo Messi gjatë një dueli ajrorë me portierin Wojciech Szczesny u rrëzua në zonë duke reklamuar një penallti.

Përpara se gjyqtari i takimit të shkonte për t’u konsultuar me sistemin VAR, Szczesny dhe Messi kanë vendosur një bast ndërmjet tyre. Ka qenë portieri polak që zbuloi gjithçka pas ndeshjes:

“Po flisja me Messi-n përpara se gjyqtari i takimit të merrte një vendim. I thashë, vendosim bast 100 euro që gjyqtari nuk do të akordojë penallti. Nuk di nëse është e ligjshme kjo në Botëror, me shumë mundësi do të ndëshkohem për këtë, por nuk më intereson.

Gjithsesi nuk kisha ndërmend as të paguaja Messi-n. Atij nuk i bëjnë punë 100 euro. Si portier mbase është ndjesia më e bukur që t’i pres një penallti atij që konsiderohet lojtari më i mirë i të gjithë kohërave. Është ndjesi fantastike, për më tepër kur e bën këtë në një Botëror”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNjë tjetër skuadër i bashkohet grupit të Europës

Tirana mbetet e shkëputur edhe pas hapit fals

Ja sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!