MENU
klinika

Sondazhi

Zviceranët nuk e duan Xhakën kapiten, “Blick” e mbron

08.12.2022 - 22:33

Në një sondazh të bërë nga gazeta më e madhe zvicerane “Blick”, tifozët helvetë votuan në masë të madhe që Granit Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit.

69% kanë qenë të mendimit se Xhakës duhet t’i hiqet shiriti i kapitenit. 25% e tyre kanë votuar që Xhaka të jetë ende kapiten, kurse shtatë përqind nuk kanë pasur përgjigje.

Megjithatë, prestigjozja “Blick” ka listuar disa arsye pse Xhaka është kapiteni i duhur për helvetikët. Njëra nga to është se mendimi i futbollistit nga Kosova është i drejtpërdrejt dhe autentik.

Tjetër arsye është se besimi i tij është i palëkundur. “Blick” përmend rastin kur Xhaka kishte humbur respektin e tifozëve të Arsenalit në vitin 2019, kurse tani ai është prej futbollistëve më të dashur nga tifozët e “Topçinjve”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNjë tjetër skuadër i bashkohet grupit të Europës

Tirana mbetet e shkëputur edhe pas hapit fals

Ja sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!