MENU
klinika

Çfarë u diskutua në tryezë?

Ambasadori i SHBA jep detaje për Asocacionit

31.01.2023 - 15:10

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit ka kërkuar zbatimin e marrëveshjeve të dakordësuara në kaudër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

Ai tha se takimi i sotëm ishte një seancë dëgjimore, në të cilën palët e ftuara kanë ndarë pikëpamjet dhe ekspertizën e tyre sa i takon kësaj teme të ndjeshme, por shumë të kërkuar nga Serbia, por dhe faktorët ndërkombëtarë.

“Sot mbajtëm një seancë dëgjimore për Asociacionin e komunave me shumicë serbe. Mirënjohës për aktorët e ndryshëm të pranishëm, për ndarjen e pikëpamjeve dhe ekspertizave të tyre. Ne vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e të gjitha zotimeve të dialogut”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Të pranishëm përfaqësues të institucioneve të Kosovës

Nis diskutimi për Asociacionin