MENU
klinika

Graun e vray në banesë, ndërsa vëllain...

Si ndodhi krimi i dyfishtë në Gramsh?

27.01.2023 - 18:24

Janë zbardhur detaje të reja nga krimi i dyfishtë që ka tronditur fshatin Tërvol të Gramshit këtë pasdite. Mësohet se Xhevit Sinani, 75 veç e ka vrarë gruan e tij, Zegjine Sinani në banesën ku jetonin që prej kohës ur ishin martuar.

Ndërsa të vëllanë, Shaqir Sinani e ka ndjekur në vreshtat e rrushit dhe aty e ka qëlluat për vdekje. Të dy i ka vrarë me armë gjahu. Më pas, ka telefonuar fëmijët dhe i ka lajmëruar për krimin e kryer.

Fëmijët kanë lajmëruar policinë që ka shkuar në banesë dhe ka rrethuar ngjarjen. Xhevit Sinani është arratisur nga policia pas vrasjes, por më pas është vënë në pranga.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN