MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A shkakton temperatura e lartë strabizëm?

02.02.2023 - 10:30

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: A shkakton temperatura e lartë strabizëm?

Mjeku: Nuk ka të vërtetuar që temperatura e lartë të jetë shkak për strabizëm. Temperatura e lartë e një meningjiti apo e një sëmundje infektive shumë të rëndë mund të ndikojë në sistemin nervor dhe të shkaktojë strabizëm.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN