MENU
klinika

Moti i keq dhe deti i trazuar

Anulohen lundrimet e trageteve drejt Barit dhe anasjelltas

04.02.2023 - 12:44

Moti i keq dhe deti i trazuar ka sjellë anulimin e disa lundrimeve në Portin e Durrësit dhe atë të Barit.

Sipas Autoritetit Portual Durrës, kompanitë e lundrimeve bëjnë të ditur se dy tragetet që ishin parashikuar mbrëmjen e sotme nga Porti i Durrësit drejt Barit, do të anulojnë lundrimet.

Po kështu nuk do të ketë nisje të trageteve sot nga Durrësi drejt Barit dhe anasjelltas.

NJOFTIMI
🔴Referuar parashikimeve të Kapitenerisë së Portit të Durrësit mbi situatën e motit në orët në vijim, Kompanitë e lundrimeve bëjnë të ditur se dy tragetet që ishin parashikuar mbrëmjen e sotme nga Porti i Durrësit drejt Barit, do të anulojnë lundrimet.

🔴Pra, si pasojë e kushteve të motit që pritet të përkeqësohen në orët e ardhshme, nuk do të ketë nisje të trageteve sot, dt.04.02.2023, nga Durrësi drejt Barit dhe anasjelltas.
🟢Linja Durrës-Ankona-Durrës do të vazhdojë normalisht.
⚪️Do ju mbajmë të informuar për çdo informacion në vijim.
#AutoritetiPortualDurrës

 

Porti Durres