MENU
klinika

“Ja në çfarë niveli ndodhet sot Kuvendi”

Blushi nxjerr fotot e deputetëve të PS në seancën e sotme: Baftjari voton me të dyja duart, Shalsi…

02.02.2023 - 19:38

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi, ka reaguar në lidhje me votimin e kryer në seancën e sotme në Kuvend, ku deputeti Baftjar Zeqaj është filmuar duke votuar edhe për deputeten Tatiana Piro, e cila në atë moment nuk ishte e pranishme në sallë.

Në një postim në Facebook, Blushi u shpreh se ajo që ndodhi sot tregon nivelin në të cilin ndodhet sot Parlamenti shqiptar dhe mbi të gjitha deputetët e Rindjes.

Postimi i plotë:

Degradimi i parlamentarizmit!

Shalsi luan shah! Baftjari voton me të dyja duart!
Mjaftojnë këto foto për të kuptuar se në çfarë niveli ndodhet sot Kuvendi i Shqipërisë dhe se cilët janë deputetët e “Rilindjes”.
Turp e faqja e zezë!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Të japë llogari për takimet me zyrtarin e FBI"

Alibeaj kërkesë për interpelancë me Ramën