MENU
klinika

"Ne marrim Kievin, serbët Kosovën"

Deklarata bombë/ Ekstremisti rus kërcënon hapur Kosovën

01.02.2023 - 12:37

Themeluesi dhe lideri i lëvizjes “Rilindja ruso-serbe”, Andrej Rodinov ka kërcënuar Kosovën dhe Ukrainën.

Në një video të publikuar në mediat sociale, ai kërcënoi hapur të dyja vendet duke thënë se serbet do të shkojnë në Prizren ndërsa rusët në Kyiv.

“Vitin e ardhshëm, rusët në Kyiv dhe serbët në Prizren”, paralajmëroi krimineli rus Rodionov.

Rikujtohmë se ai ka kërcënuar më përpara se së bashku me grupin Wagner, “do të shkojnë në Kosovë dhe do të ndihmojnë vëllezërit e tij”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN