MENU
klinika

Ultimatum për të paguar gjobën brenda këtij afati

Eksperti i kriminalistikës: Hakerat janë futur në të dhënat e kompanisë Air Albania

01.02.2023 - 10:55

Hakerat janë futur në sistemin e kompanisë Air Albania duke hakeruar të dhënat e ruajtura.

Kështu shprehet eksperti i Kriminalistikës Ervin Karamuço me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Ai shprehet se ata i kanë vendosur kompanisë së fluturimeve një afat deri në datë 14 shkurt për të paguar gjobën në kërkim të kthimit të të dhënave.

“Kisha kohë që paralajmëroja sulmet kibernetike ndaj kompanive të sektorit privat. Kompanisë AirAlbania i janë hakeruar të dhënat dhe i është vendosur afat deri në 14 Shkurt për të paguar gjobën në këmbim të kthimit të tyre nga hakersat”, shkruan ai.