MENU
klinika

Hakerohet sistemi i palës maqedonase

Mbi 100 mjete të bllokuara në Qafë-Thanë

04.02.2023 - 12:41

Mbi 100 mjete në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës kanë mbetur të bllokuara.

Mësohet se bllokimi ka ardhur si shkak i hakerimit të sistemit të palës maqedonase.

Pritet që procedura për kalimin e mjeteve të filllojë në mënyrë manuale për të shmangur kaosin e mëtejshëm, dhe për të vazhduar kalimin e mjeteve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vështirësi në lëvizje në rrugët kryesore

Vizitorët nga i gjithë vendi bllokojnë Korçën