MENU
klinika

Lufta për karrigen e kryetarit

Vendoset gjyqtarja e vulës së PD-së (EMRI)

03.02.2023 - 14:34

Elona Mihali është gjyqtarja që do të vendosë për fatin e Partisë Demokratike. Astrit Kalaja dhe Irida Kacerja janë dy anëtarët e tjerë të grupit gjykues.

Relatorja u vendos nga shorti që u hodh sot pas hartës së re gjyqësore që nisi zbatimin në 1 Shkurt.

Nesër do të vendoset data e padisë së grupit të Enkelejd Alibeajt kundër vendimit të gjykatës së shkallës së parë që njohur Sali Berishën kryetar të PD.

Janë rreth 32 mijë çështje me të cilat gjykata e Apelit do të fillojë punën me vetëm 25 gjyqtarë për momentin.

E gjithë Shqipëria do të dyndet në gjyq në Tiranë pas hartës së re gjyqësore.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mbledhja 5 orë me dyer të mbyllura

Deputetët e PD kërkojnë distancim nga Basha