MENU
klinika

Debate të ashpra me opozitën serbe

Vuçiç shkon në Kuvend me foton e Kurtit me vete!

03.02.2023 - 19:24

Edhe sot në Kuvendin e Serbisë ka pasur debate të nxehta mbi çështjen e Kosovës mes presidentin serb dhe opozitës.

Aleksandar Vuçiç shkoi në Kuvend me një fotografi të kryeministrit Albin Kurti me ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias si provë për të demantuar një fotomontazh ku shihet Vuçiç dhe Kurti, për të cilin e akuzoi se e ka bërë një deputet.

Vuçiç për këtë fotografi u përplas me deputetit e DS-së, Srdan Milivojeviç, të cilit i tha se në vendin e Dendias kishte vendosur fotografinë e tij afër Kurtit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga 6 pikat e Kurtit për Asociacionin te qëndrimet e opozitës

Debatet dhe përplasjet në Kuvendin e Kosovës