MENU
klinika

SPAK hetime për shkeljet me tendera

Arrestimi i Lefter Allës, bashkë me të janë shoqëruar edhe 5 zyrtarë të bashkisë së Bulqizës

15.03.2023 - 22:39

Detaje të reja janë zbuluar nga operacioni i policisë i finalizuar mbrëmjen e sotme me urdhër të SPAK ku është vënë në pranga kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla.

Burime bëjnë me dije për Panorama TV, se bashkë me Allën janë shoqëruar edhe disa zyrtarë të Bashkisë së Bulqizës, që kanë qenë anëtarë të komisioneve për tendera publikë.

Urdhër ndalimet për ta janë firmosur nga Prokuroria e Posaçme. Mësohet se hetimet në ngarkimet të tyre kanë zgjatur të paktën 6 muaj.

Alla akuzohet pikërisht për abuzim me tenderat publikë dhe korrupsion gjatë ushtrimit të detyrës si kryetar i bashkisë së Bulqizës.

Arrestimi i tij vjen në një periudhë ku jemi 60 ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale që do të mbahen më 14 Maj.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


I akuzuar për korrupsion dhe abuzime me tendera publikë

Arrestohet me urdhër të SPAK kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla

"Të kishte ikur që në atë kohë, sot nuk do përfundonte në burg"

Arrestimi i kryebashkiakut socialist, Artan Hoxha: I dola borxhit