MENU
klinika

E paprecedentë në Kosovë!

Deputeti shpërthen në të shara, çfarë ndodhi në seancën plenare

23.03.2023 - 15:19

E paprecedentë në Kuvendin e Kosovës.

Teksa në seancë po flitej për marrëveshjen e Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë, gjatë një debati, deputeti i Lidhjes Demokratike, Kujtim Shala ka shpërthyer në ofendime dhe të shara.

Në një video të postuar në Facebook nga zëdhënësi i Vetëvendosjes, Arlind Manxhuka, ky i fundit shkruan “niveli i akademisë së LDK-së, akademikut Kujtim Shala”.

Në këtë video, Shala dëgjohet duke thënë “Phuu ta … tradhtarin e nanës…”.