MENU
klinika

Kritikon Perëndimin: Po mashtroni serbët

Dialogu Kosovë-Serbi, Lavrovi i del në krah Beogradit

03.03.2023 - 14:19

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka bërë një reagim për herë të parë për dialogun Kosovë-Serbi. Lavrovi ka folur për herë të parë për asociacionin duke kritikuar Perëndimin.

Në forumin e titulluar “Dialogu rus”, Lavorvi i ka dalë krah Serbisë duke kritikuar Perëndimin se po i mashtron për asociacionin njëlloj siç po mashtron Federatën Ruse në lidhje me marrëveshjen e Minskut.

“E njëjta histori, mashtrimi i serbëve në lidhje me Asociacionin e komunave serbe në Kosovë dhe mashtrimi i Rusisë në lidhje me Marrëveshjen e Minskut” – tha Lavrov, transmeton Danas.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pacolli thirrje publike Metës dhe Ramës

“Mblidhni në një tryezë faktorin shqiptar”

Deklarata e fortë e Ministrit të Jashtëm të Rusisë

“Mercenarë nga Shqipëria, Kosova dhe Bosnja janë dërguar në Ukrainë!”