MENU
klinika

"Përdorim përgjegjshmërinë në vend të inatit që bën mish për top demokratët"

Gazment Bardhi: Ndarja ime me Berishën është finale

25.03.2023 - 20:58

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, i ftuar në “Kjo Javë” në News24 me gazetaren Nisida Tufa, ka deklaruar se edhe nëse Kryesia e PD vendos të dalë në zgjedhjet lokale vetëm me kandidatë për këshilltarë bashkiakë, ai nuk do të mbështesë kandidatët e Primareve në lidhje me garimin për kryetarë bashkie.

Ai u shpreh se ndarja e tij me ish-kryeministrin Berisha ishte finale, referuar qëndrimeve dhe mënyrës sesi secili e sheh PD-në.

Pjesë nga biseda në studio:
Bardhi: Në lidhje me skenarët si do dilet në zgjedhje, janë disa në diskutim. Qëllimi ynë, fitorja e PD në zgjedhje. Ky vijon të jetë objektivi ynë.
Ka një pjesë brenda PD që ka qëllime të tjera me ne. Kryesia, do marrë një vendim të përgjegjshëm në raport me momentin ku ndodhet PD dhe për të ardhmen e saj, nuk duhet të mendojmë vetëm për momentin, por atë që do vijë nesër për PD dhe gjithë Shqipërinë.

Nisida Tufa: Nëse do fitonte vetëm varianti për të dalë me këshilltarë, do bënit fushatë me zotin Berisha

Bardhi: Ndarja ime me të është finale. jam pjesë e një grupimi që përdor arsyen në vend të mllefit, përdorim përgjegjshmërinë në vend të inatit që bën mish për top demokratët.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN