MENU
klinika

"Më mirë të më thonin 'hap krahun'"

Kryebashkiaku Alla para GJKKO: Akuzat janë politikw

18.03.2023 - 13:04

Kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla ka dalë sot para GJKKO në seancën e rivlerësimit të masës së sigurisë, pas arrestimin për llogari të SPAK.

Alla akuzohet për shpërdorim të detyrës, falsifikim të dokumentave e formualrëve dhe favorizim të një kompanie me tenderat.

Por vetë kryebashkiaku ka pretenduar para togave të zeza se akuzat e ngritura ndaj tij janë politike.

“Arrestimi im është politik. Nuk kam kryer shkelje te ligjit. Në gjykimin tim më mirë të më thonin ‘hap krahun’, se sa të bëhen këto gjyqe politike”, tha Alla.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Praktikisht SPAK 'shkriu' Bashkinë e Bulqizës"

Arrestimi i kryebashkiakut Lefter Alla, reagon Artan Hoxha

"Të kishte ikur që në atë kohë, sot nuk do përfundonte në burg"

Arrestimi i kryebashkiakut socialist, Artan Hoxha: I dola borxhit