MENU
klinika

Shorti i Europa League

Përsëritet finalja e Tiranës, Juventus sfidohet nga Sportingu!

17.03.2023 - 16:07

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për fazën çerekfinale të Europa League ku ashtu siç pritej do ketë përballje mjaft interesante. Favoritët e Manchester United pasi eliminuan Betisin do përballen me një tjetër ekip spanjoll si Betis.

Sakaq Juventusi pasi eliminoi dy ekipe gjermane do ketë dy sfida me Sporting Lisbonën. Nëse ‘zonja e vjetër’ kalon në gjysmëfinale do përballet me fituesin e çiftit Manchester United-Betis.

Dy sfidat e tjera çerekfinale janë Leverkusen-Union SG dhe Roma-Feynord, dy skuadra që sezonin e kaluar diskutuan finalen e Conference League në Tiranë.

Shorti i sotëm

Manchester United-Sevillia

Juventus-Sporting Lisbona

Roma-Feynord

Leverkusen-Union SG