MENU
klinika

Shkak dyshohet një konflikt familjar

Shpërthen një granatë dore në oborrin e shtëpisë

10.03.2023 - 12:13

Një granatë dore është hedhur në oborrin e një banese në fshatin Bulgarec.

Nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale, ndërsa autori nuk dihet. Banesa ishte e braktisur pasi pronarët e shtëpisë nuk jetojnë më.

Eqerem Leshnja, kushëriri i parë i pronarit pohon se për pronën ka një konflikt familjar, mosmarrëveshje pasi kërkojnë pjesë motrat.

Shpërthimi ka ndodhur në orën 3 të mëngjesit dhe është hera e dytë që ndodh.

“Në fshatin Bulgarec, Korçë, në oborrin e një banese të pabanuar pasi pronarët kanë ndërruar jetë 4 vite më parë, dyshohet se ka plasur një granatë dore. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, ka njoftuar policia.

Gjykata e Korçës do të shqyrtojë kërkesën

Zani Çaushi nuk dorëzohet, kërkon lirinë për të disatën herë!

Familja kërkon ndihmë për të sjellë trupin

I riu shqiptar vritet brutalisht nga një grup arabësh në Suedi

Bashkitë ku dominon koalicioni “Bashkë Fitojmë”

Harta e Shqipërisë ‘dominohet’ nga ngjyra rozë