MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Si të lehtësoj dhimbjen që shkaktojnë sinuset?

30.03.2023 - 12:45

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Si të lehtësoj dhimbjen që shkaktojnë sinuset?

Mjeku: 1. Shtrini njëkohësisht gishtat e mëdhenj dhe, ndërsa hapni gojën, me gishtat e mëdhenj shtypni pjesën e brendshme të veshit.

Lironi presionin në veshë ndërsa mbyllni gojën. Do të dëgjoni një kërcitje të lehtë në veshët tuaj.

Përsëriteni procedurën dhjetë herë.

2. Mbylleni hundën me gishta, merrni dhe nxirrni frymën, duke mbajtur gojën mbyllur, faqet tuaja do të fryhen.

Përsëriteni tri herë.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Akull, karafil, kripë, piper dhe asgjë më shumë!

Çfarë ndihmon në qetësimin e dhimbjes së dhëmbëve në shtëpi?