MENU
klinika

Magnitudë 4.8

Tërmet në Shqipëri, lëkundjet ndihen në Elbasan dhe Ersekë

23.03.2023 - 11:10

Tërmet në orët e para të mëngjesit. Tërmeti ndodhi në orën 2:43 minuta me magnitudë 4.8 shkallë të Rihterit, kurse epiqendra ishte 9 km në verilindje të Ersekës. Ajo u pasua me një paslëkundje në orën 03:09 me mangitudë prej 4.8 shkallë të Rihterit.

Lëkundjet janë ndjerë në Elbasan dhe Ersekë. Gjatë natës ka pasur edhe lëkundje të rjer më të lehta të cilat janë ndjerë po ashtu edhe në Shqipëri. Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale.