MENU
klinika

Pistoleta u gjet 56 metra larg vendit të krimit

Misteri i vdekjes së 5-vjeçarit i cili u qëllua me armë zjarri!

09.04.2023 - 10:29

Ende nuk është zbuluar misteri i vdekjes së 5-vjeçarit në fshatin Vushtrrisë të Kosovës.

I mitur është qëlluar me armë zjarri në oborrin e banesës së tij dhe është dërguar në spital, por nuk ka arritur që t’i mbijetojë plagëve të marra.

Policia e Kosovës ka informuar se në vendin e ngjarjes është gjetur një predhë dhe një fishek.

Ndërsa në një distancë rreth 56 metra nga vendi i krimit është gjetur një armë pistoletë, e cila është konfiskuar nga policia.

“Nga Emergjenca e spitalit në Vushtrri jemi informuar se një fëmijë mashkull nga një fshat i Vushtrrisë është duke marrë tretman mjekësor, i cili dyshohet se është plagosur me armë zjarri. Si pasojë e lëndimit rreth orës 18:35 ka ndërruar jetë”, raportuan blutë e Kosovës.

Nuk dihen ende rrethanat e vdekjes së të miturit, duke lënë ende mister ngjarjen e rëndë.