MENU
klinika

Kostumet pranverore

Trendi i momentit që po përqafohet nga të gjithë!

08.04.2023 - 09:15

Kostumet kanë një ndjenjë jashtëzakonisht të rritur, shpeshherë përbën anën më serioze të gardërobës sonë. Megjithatë, këtë sezon, kostumet marrin një injeksion të rastësishëm-cool. Format bëhen më të lirshme, duke u larguar nga përshtatjet më të strukturuara tradicionalisht, afër trupit, nuancat kalojnë midis ngjyrave neutrale tonaliste në pastel pothuajse ‘të ngrënshme’ dhe jeleku i shquar i viteve ’90 me kopsa sjell një element lozonjar dhe nostalgjik në të gjithë pamjen.

Nëse po zhytni veten tuaj në trendin e veshjeve, merrni sugjerime nga yjet e stilit të rrugës duke filluar udhëtimin tuaj të rrobaqepësisë në fundin neutral të spektrit. Kostumi i lirshëm prej liri me dy pjesë të Toteme është mjaft i hollë për t’u ndjerë ‘i zgjuar’ për sallën e mbledhjeve, por natyra e relaksuar e pëlhurës e bën atë mjaft të freskët për t’ju mbajtur deri në mbrëmje. Pastelët për pranverën mund të mos jenë novatore, por lehtësia për t’u përgatitur me kostumin rozë karamele të Tibi ose xhaketën perfekte ngjyrë fëstëku të JW Anderson do të jetë e tillë. Kompensoni këto tone të ëmbla me bizhuteri ari të trashë dhe këpucë të thjeshta për një mësim në modernitetin e lehtë.

Pjesa më e gjithanshme në kapsulën tuaj të kostumit vjen në formën e jelekut të përshtatur. Dhe, për këtë sezon, gjithçka ka të bëjë me lënien e jelekut të shkëlqejë vetë. Për një veshje të lartë gjatë ditës, hiqni xhaketën dhe ndërroni jelekun me kopsa të Fortela-s; visheni atë të hapur me një bluzë të ngushtë, pantallona të përshtatshme dhe atlete për një pamje të relaksuar por të rafinuar. Ose, ndërsa moti ngroh, stilojeni me disa kopsa të zbërthyera dhe xhinset tuaja më të mira të veshura. Jepini kostumit të mbrëmjes suaj lojën që meriton nëpërmjet jelekut të përshtatur në qafën e xhaketës së Helmut Lang, ose veshjes solo të strukturuar me një shpatull të Acne Studios, për të treguar lëkurën me shkëlqim të verës. Një topuz elegant dhe bizhuteritë tuaja të preferuara janë përfundimet perfekte.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN