MENU
klinika

Akuzohet për blerje votash

Arrestohet kandidati i koalicionit “BF” për Bashkinë e Himarës

12.05.2023 - 09:52

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë Himarë, Fredi Beleri, është arrestuar nga policia pak pas mesnate në një lokal në Himarë.

Momenti i arrestimit është kapur nga kamerat e sigurisë së lokalit.

Beleri është arrestuar si i dyshuar për shit-blreje votash.

Mësohet se ai është dërguar në Vlorë ku edhe po kryhen veprimet procedurale.

Beleri akuzohet për korrupsion aktiv në zgjedhje dhe sipas nenit 328 të kushtetutës ai rrezikon deri në 5 vjet burg.