MENU
klinika

“E qëllova dhe ika, pistoletën e hodha”

Habib Rexha tregon si e kreu ekzekutimin në Kavajë

24.05.2023 - 12:23

“Shkova e qëllova dhe më pas u largova në drejtim të Durrëësit. Pistoletën e hodha në afërsi të pistës Iliria në Durrës tek ca gurë”.

Kjo është një pjesë e dëshmisë së Habib Rexhës, autorit të vrasjes së Arjan Gosës, ngjarje e ndodhur pak ditë më parë në Kavajë.

31-vjeçari Rexha u shpreh para grupit të hetimit se vrasjen e ka kryer pasi ai dhe familja e tij ndiheshin të kërcënuar.

“Vëllezërit e mi dhe babai nuk kishin fare dijeni. E dija qe Arjani pinte kafe te lokali pranë shtepisë së tij. Shkova e qëllova dhe më pas u largova në drejtim të Durrëësit. Pistoletën e hodha në afërsi të pistës Iliria në Durrës tek ca gurë”,- ka deklaruar ndër të tjera Habib Rexha.

Ndërkohë, policia ka gjetur pistoleten në vendin që tha Rexha se e kishte hedhur dhe e ka dërguar në laboratorin balistik.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vrau Arian Gosën në Kavajë për të marrë hakun e vëllait

Dorëzohet pas 48 orësh Habib Rexha