MENU
klinika

Pak ditë pas shpalljes kampion

Spalletti largohet zyrtarisht nga Napoli!

29.05.2023 - 13:13

Nga Italia lajmi i bujshëm është largimi i Luciano Spalletti-t nga Napoli menjëherë sapo u shpall kampion.

Këtë e ka konfirmuar presidenti i Napolit Aurelio de Laurentis, i cili ka pohuar se Spalletti i ka kërkuar të bëjë një vit pushim, ndërsa për vendin e tij flitet emra si ish-trajneri i Spanjës Luis Enrique, Vincenzo Italiano i Fiorentinës dhe Thiago Motta i Bologna-s.