MENU
klinika

“Kaluam nga paqja në pushtim"

Grenell: Trupat e NATO-s pushtuan ndërtesat në veri

29.05.2023 - 10:24

Ish-i dërguari special i presidentit amerikan për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, tha mëngjesin e sotëm, pasi anëtarët e KFOR-it rrethuan ndërtesat komunale në veri, se “ne kemi kaluar nga paqja dhe progresi në kaos dhe pushtim”.

Në një postim të titulluar “lajmet e fundit” në Twitter, Grenell ka shpërndarë një video para ndërtesës komunale në Leposaviç ku shtrihen telat me gjemba dhe ku ndodhen një numër i madh i pjesëtarëve të KFOR-it.

“Trupat e NATO-s pushtuan ndërtesat në Kosovë. Trupat amerikane dhe paratë amerikane. Ne kaluam nga paqja dhe përparimi nën Trump në kaos dhe pushtim nën Biden. Biden është kaq i dobët”, tha Grenell.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dy ditë pas përleshjeve me policinë e Kosovës

Si paraqitet situata në komunat në veri

Serbët protestojnë para ndërtesa të komunave

Tensionet në veri, policia hedh gaz lotsjellës