MENU
klinika

Formon subjekt të ri në ditën e Vidovdanit

Vuçiç jep dorëheqje nga kreu i partisë

26.05.2023 - 21:23

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë së tij.

Ai ka paralajmëruar një lëvizje të re më 28 qershor, që është dita e ditën e Vidovdanit – një festë ortodokse poqë nga regjimet serbe është përdorur politikisht për ekspansionzma.

Vuçiq është duke mbajtur një miting, ku prezent është edhe i sanksionuari nga Shtetet e Bashkuara e Amerikës, Miloard Dodik, lideri i serbëve të Bosnje dhe Hercegovinës.

Ishte raportuar më parë për dorëheqjen e Vuçiqit nga partia e tij. /Gazeta Express

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“E kam të dokumentuar gjithçka që i kam thënë Bashës në zyrë”

Berisha kërkon ndjesë nga Durrësi: Edhe unë gabova që…