MENU
klinika

Bën xhiron e botës vidoja e gazetares amerikane

1000 vjet në dy minuta të historisë mes Kosovës dhe Serbisë

03.06.2023 - 09:54

Bianca Nobilo gjatë ditës së djeshme ka publikuar një video në rrjetet sociale, e cila është shikuar mbi 1.8 milion herë. Gazetarja e CNN-it ka treguar në detaje se çfarë po ndodh mes shqiptarëve dhe serbëve në veri të Kosovës. Ajo është munduar që brenda dy minutave të shpjegojë një histori 1000 vjeçare mes shqiptarëve dhe serbëve.

“Çfarë fshihet pas tensioneve të ndezura mes Kosovës dhe Serbisë, dhe përplasjeve të dhunshme në Kosovë këtë javë?,” shkruan Nobilo.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Situata e tensionuar në veri të Kosovës

BE kërkon takim Kurti-Vuçiç në Bratisllavë

Zëdhënësi i Kremlinit mbi tensionet në Veri

“Rusia mbështet pa kushte Serbinë dhe serbët e Kosovës”

Nënkryetarja nga radhët e komunitetit serb

Betohet kryetari i ri i Mitrovicës së Veriut


"Autorët të dalin para drejtësisë"

Britania ultimatum Serbisë dhe Kosovës: Ulni tensionet

"BE të ngrijë negociatat e pranimit me Serbinë"

Flet Eurodeputeti austriak: Lajçak të japë dorëheqjen

Kurti për sulmin në Veri: Skenar për gjakderdhje

“Serbët e Kosovës duhet të çlirohen nga tutela e Beogradit”

Ndahen 50 mijë euro për familjen e policit të vrarë

Mbledhja e qeverisë nis me një minutë heshtje, premtimi i Kurtit