MENU
klinika

U godit me thikë disa herë nga bashkëshorti

36-vjeçarja transportohet drejt Traumës me helikopter

06.06.2023 - 11:29

Marjola Myrtollari, e cila u plagos me thikë nga bashkëshorti i saj, është transportuar drejt Traumës në Tiranë me helikopter.

36-vjeçarja, u plagos dy ditë më parë nga i shoqi, Aleko Myrtollari dhe ishte e shtruar në spitalin e Korçës në gjendje të rëndë shëndetësore.

Pas ngjarjes, Aleko Myrtollari u arratis dhe ende nuk është vendosur në prangat e policisë.

Çifti jetonin në Tiranë, por kishin vetëm 1 muaj që ishin zhvendosur në qytetin e Korçës.

Ata jetonin në një banesë në lagjen nr.10, së bashku me 3 fëmijët e mitur.

Në momentin kur nisi konflikti mes tyre mbrëmjen e 4 qershorit, çifti kanë nxjerrë fëmijët jashtë banese.

Më pas Aleko Myrtollari ka goditur disa herë me thikë për motive xhelozie dhe është larguar nga vendngjarja.

Ishte vajza e madhe e çiftit që ka hyrë në banesë dhe është përballur me skenën e rëndë. Ajo ka njoftuar policinë dhe 36-vjeçarja u dërgua në spitalin e Korçës në gjendje të rëndë për jetën.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN