MENU
klinika

Eksperti Karamuço habit me përgjigjen

A priten arrestime të tjera politikanësh?

07.06.2023 - 19:03

Në Top Talk me Juli Xhokaxhi është diskutuar sot arrestimi i ish kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako nën akuzën për shpërdorim detyre.

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço gjithashtu shprehet se me shumë mundësi do të ketë arrestime të tjera nga SPAK-u.

Juli Xhokaxhi: Karamuço, priten zhvillime të tjera? Që do të thotë, jemi në qershorin e nxehtë të gjyqsorit dhe SPAK?

“Mesa mendoj po, mesa di, nuk e di asgjë pas këtij hetimi që u hap. Gazetarët dhe Komiteti i gazetarëve po tregohet shumë i zgjuar këtë kohë, thjesht duke parë hyrjet dhe daljet në institucionin e SPAK-ut, aty ku është dhe BKH dhe Prokuroria e Posaçme. Arrijnë të dëshifrojnë, cilësimet e tyre se për çfarë po thirren, çështjet e mëpashme që ato janë hetuar ose janë përfshirë, që janë bërë mediatike, dhe arrijnë të japin deri diku se deri ku ka shkuar ky hetim dhe se çfarë hetimesh mund të priten. Dhe nga ajo që kemi parë ne gjatë kësaj kohe ka rezultuar shumë e saktë kjo. Që ata që janë thirrur, përfishë këtu edhe zotin Dako, menjëherë u mendua se diçka do të ndodhë. Vijnë informacione në rugë konfidenciale, që ta dijë dhe SPAKU, që nuk vijnë tek gazetarët, as tek pedagogët, por shkojnë tek politikanët fillimisht”, tha Karamuço

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Vetëm politika amerikane mund të vëri drejtësi në vend"

Ngjela: S’ka goditur nivelet e larta, SPAK është i trembur!