MENU
klinika

Detaje nga seanca e jashtëzakonshme

Abazoviç mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

07.06.2023 - 15:07

Kryeministri me mandat teknik në Mal të Zi, Dritan Abazoviç do të thërrasë sot seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Seanca nuk do të ketë të bëjë me korniza politike, por çështje të një rëndësie të madhe për sigurinë kombëtare.

Sipas “Vijesti”, në rendin e ditës do të jetë rasti i sipërmarrësit të kriptomonedhave, Do Kwon, i cili u arrestua në Mal të Zi pak ditë më parë. Do Kwon akuzohet në SHBA për mashtrim prej miliona dollarësh.

Gjithashtu do të diksutohet edhe për liderin Lëvizjes Evropa Tani, Milojko Spajiç.

“Hetim i plotë, përkrahim EULEX dhe KFOR“

Vdekja e policit në Kosovë/ Mali i Zi dënon ashpër sulmin

Tuneli 30 metra në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Abazoviç: Gërmimi mund të ketë nisur pas njoftimit të FBI-së

Grabitje apo përgatitje për arratisje

Misteri i tunelit që po trondit Malin e Zi

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi ndan pamjet

Abazoviç hap shkollën e vetme shqip në Rozhaj