MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Kam dhimbje syri dhe ënjtje. Çfarë mund të jetë?

05.06.2023 - 11:19

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja: Përshëndetje, kam dhimbje te syrit te djathtë ndonjëherë më ënjtet dhe më kruhet, çfarë mund të jetë?

Përgjigjet mjekja e përgjithshme: Përshëndetje, tek shkaqet mund të rradhisim :alergjitë e mundshme,infeksionet, lëshimet e kapakëve me etiologji te ndryshme apo dhe proceset purulente të kapakëve, më mirë bëni një kontroll tek mjeku i syve për të patur një përgjigje më specifike.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.