MENU
klinika

Dëme të shumta materiale

Merr flakë bombola e gazit në Vlorë, shpëtojnë familjarët!

05.06.2023 - 10:24

Një shpërthim i një bombole gazi ka tronditur mëngjesin e kësaj të hënë familjen e Besnik Çobos në Vlorë. Bombola ka marrë flakë sapo është ndezur në banesë, fatmirësisht pa u lënduar njeri.

Në kohë kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilët pohuan se bombola ishte gati për të shpërthyer dhe fatmirësisht u kap në kohë përpara se të ndodhte tragjedia.

Ngjarja ndodhi këtë të hënë në lagjen Karabash në Vlorë, nga shpërthimi janë regjistruar vetëm dëme materiale.

Forcat zjarrfikëse janë duke punuar për të fikur zjarrin në banesën e familjes në Vlorë.