MENU
klinika

Një kampion Bote për Liverpulin

“Reds”-at transferojnë mesfushorin që shkëlqeu në Botëror

05.06.2023 - 14:29

Aleksis Mek Alister mund të quhet përfundimisht një lojtar i Liverpulit.

Lajmin e kanë konfirmuar shumë media sportive, të cilat kanë bërë me dije se mesfushori ka pranuar të firmosë me “Reds”-at për pesë vite, teksa Brajtoni do të përfitojë 60 milionë paund.

Mek Alister shkëlqeu në Botërorin e Katarit me Argjentinën, ku shpall dhe kampion Bote.