MENU
klinika

Pasi u xhirua filmi "Little Mermaid"

Sardenja, vendi i preferuar për pushime ‘si sirenë’!

09.06.2023 - 08:05

Pas publikimit në maj të ribërjes live të filmit vizatimor ikonik të vitit 1989, pati një rritje prej 216 për qind në kërkimet në destinacionin mesdhetar në faqen e internetit easyJet Holidays. Fansat janë ‘përmbytur në internet’ për të rezervuar aventurën e tyre ujore në ishullin italian ku Halle Bailey, e cila luan Ariel, u filmua në breg së bashku me Jonah Hauer-King, i cili luan Princin Eric, tha easyJet Holidays.

Filmi ndjek aventurat e princeshës sirenë Ariel, e cila është e magjepsur nga bota njerëzore dhe bën një marrëveshje me një magjistare të pabesë deti për të shkëmbyer zërin e saj për një jetë mbi ujë. Rritja e kërkimeve për Sardenjën është pjesë e një ‘tendence të re të filmimit’ ku adhuruesit e filmave ngrihen në qiell në kërkim të ‘destinacioneve që ofrojnë arratisje televizive’, tha easyJet Holidays. Gjetjet e tij tregojnë për një ‘rritje të konsiderueshme nga viti në vit’ në trendin e ri, i cili po nxitet nga ‘prevalenca e mjediseve ndërkombëtare në shfaqjet dhe filmat e njohur televizivë’.

Faqja e udhëtimit zbuloi se sezoni i dytë i dramës fituese të çmimit Emmy The White Lotus rezultoi në një rritje të turizmit prej 198 për qind në Siçili, “ndërsa endacakët kërkojnë të pushojnë si romantika e pasur, por e mjerë, Tanya McQuoid-Hunt dhe asistentja e saj e veshur”. Portia’. Ndërkohë, sezoni premierë i “House of the Dragon”, frymëzoi “Thronies”, tha easyJet Holidays, “të dynden në qytetin spanjoll të Granadës, i cili ka parë një rritje prej 132 për qind në kërkime”.

Në mënyrë të ngjashme, thuhet në një deklaratë, Parisi po sheh ‘interes të palëkundur vit pas viti pasi romantikët shpresëdhënës dëshirojnë për përvojën e tyre Emily në Paris’. Kërkimet për udhëtime atje janë rritur me 143 për qind. Ky zbulim ka frymëzuar një zhanër të ri të paketave të pushimeve për fansat që duan të sjellin në jetë fantazitë televizive dhe filmike.