MENU
klinika

Ekspertja zbulon pjesën e errët të krizës

Si ndikon rënia e euros tek turizmi?

10.06.2023 - 21:45

Ekspertja e turizmit, Flora Baba është shprehur se rënia drastike e euros është krize për hotelerinë.

E ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, ajo theksoi se shteti asnjëherë se ka dëgjuar sektorin privat për të paguar sigurime jashtë sezonit.

“Turizmi bregdetar dhe veror janë të ngjashme me njëra tjetrën. Fluksi fillon nga maji deri në fund të tetorit. Rënia drastike e euros i lë në krizë. Shteti asnjëherë se ka dëgjuar sektorin privat për të paguar sigurime jashtë sezonit, për të ofruar intershipe”- tha ajo.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN