MENU
klinika

Arrestohet babai, në kërkim djali

Zbulohen 140 bimë kanabis të kultivuara në banesë

06.06.2023 - 10:09

Faza e dhjetë e megaoperacionit policor antikanabis të koduar “Territor i pastër” është finalizuar me asgjësimin e 140 bimëve kanabis që u gjetën të kultivuara në një banesë, në fshatin Fushë Thumanë.

Si rezultat i kontrolleve të ushtruara në banesën e shtetasve V. Xh. dhe B. Xh. (babë e bir), në fshatin Fushë Thumanë, u gjetën të kultivuara 140 bimë kanabis, të cilat u asgjësuan me anë të djegies.

Për këtë rast, u vu në pranga shtetasi V. Xh., si dhe u shpall në kërkim djali i tij, shtetasi B. Xh., për të cilin vijojnë kërkimet, me qëllim lokalizimin dhe kapjen.

Megaoperacioni policor antikanabis i koduar “Territor i pastër”, vijon.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Arrestohet ‘fermeri’, në kërkim bashkëpunëtori i tij

Zbulohet parcela e kanabisit në Malësi të Madhe