MENU
klinika

Një tjetër qytet i bashkohet thirrjeve

Zgjerohet harta e protestave pro-serbe në Veri

02.06.2023 - 10:07

Për të gjashtën ditë me radhë vijojnë protestat në veri të Kosovës. Edhe sot në orën 12:00 është paralajmëruar se do të mbahet protestë edhe në Graçanicë.

Në rrjetet sociale qytetarët janë ftuar në një protestë paqësore pikërisht në mesditë, me qëllim që t’i “përkrahin serbët që po protestojnë në Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq”.

Komandanti i stacionit policor në Graçanicë, Bratisllav Trajkoviç, ka thënë për RTK live se organizatorët kanë raportuar për mbajtjen e protestës në këtë komunë në përputhje me rregullat në fuqi dhe se policia do ta sigurojë mbarëvajtjen e tubimit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mund të përsëritet skenari i Ukrainës

Qeveria serbe në panik, plane për grusht shteti?

Ja tri kërkesat që parashtroi

BE-ja rrit presionin diplomatik mbi Kosovën!


"Autorët të dalin para drejtësisë"

Britania ultimatum Serbisë dhe Kosovës: Ulni tensionet

"BE të ngrijë negociatat e pranimit me Serbinë"

Flet Eurodeputeti austriak: Lajçak të japë dorëheqjen

Kurti për sulmin në Veri: Skenar për gjakderdhje

“Serbët e Kosovës duhet të çlirohen nga tutela e Beogradit”

Ndahen 50 mijë euro për familjen e policit të vrarë

Mbledhja e qeverisë nis me një minutë heshtje, premtimi i Kurtit