MENU
klinika

Tottenham - Liverpool si 'qershia mbi tortë'

Aston Villa luan ‘tenis’ me Brighton, në fushë Arsenali dhe dy Manchesterët!

30.09.2023 - 17:36

Premier League e futbollit në Angli është në javën e shtatë. Këtë të shtunë gjithçka u hap në orën 13:30, aty ku Aston Villa mposhti 6-1 skuadrën e Brighton. Në Birmingham, vendasit u treguan të pamëshirshëm kundër “Hirushes” së sezonit të shkuar. Pasditen e sotme në program janë disa duele, ku spikat në 18:30 sfida mes Tottenham dhe Liverpool.

Në “Villa Park” në Birmingham, Aston Villa fitoi 6-1 kundër Brighton, me vendasit që u duk se luajtën tenis në këtë duel. Uatkins edhe njëherë ishte hero te Villa, duke shënuar tripletë në këtë takim. Gjithçka u hap nga ai në minutat 14 dhe 21, ndërsa pjesa e parë u mbyll 3-0 pas autogolit të Estupinian. Në pjesën e dytë Brighton shkurtoi me Ansu Fati në minutën e 50-të, teksa më pas Uatkins, Ramsey dhe Douglas i dërguan shifrat në 6-1. Me këtë sukses, Aston Villa barazon me 15 pikë Brighton dhe që për momentin ndajnë vendet tre dhe katër në Premier League.

La Liga – java 7 – e shtunë:

Aston Villa 6-1 Brighton (Uatkins 14′, 21′, 65′, Estupidian 26′ (og), Ramsey 85′, Luiz 90+7′ / Ansu Fati 50′)

16:00

Bournemouth – Arsenal

Everton – Luton

Man. United – Crystal Palace

Newcastle – Burnley

West Ham – Sheffield United

Wolves – Man. City

18:30

Tottenham – Liverpool