MENU
klinika

Vazhdojnë debatet

Bardhi rrëzon Berishën: Sekretar i Përgjithshëm jam unë dhe jo Noka

21.09.2023 - 21:54

Një javë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se Sekretari i Përgjithshëm i PD është Flamur Noka dhe se Gazment Bardhi ka postin e kryetarit të Grupit Parlamentar.

Në emisionin “Opinion”, Bardhi deklaroi se detyra e Sekretarit të Përgjithshëm mbahet prej tij dhe jo nga Flamur Noka.

Sipas tij pretendimet për postet në PD janë të shumë, teksa shtoi se edhe Lulzim Basha pretendon se Sekretar i Përgjithshëm, është Alibeaj.

Pjesë nga debati në studio:

Bardhi: PD nuk ka kryetar. Sipas vendimit të Këshillit Kombëtar, zgjedhje për kryetar do të bëhen në një moment tjetër. Sekretari i Përgjithshëm i PD është Gazment Bardhi.

Fevziu: Berisha tha se është Noka…

Bardhi: Po, Basha thotë se është Alibeaj.