MENU
klinika

Të përfshirë në vrasje dhe krime të rënda

Kush janë 12 anëtarët e bandës së Laert Haxhisë

28.09.2023 - 12:52

Artan Tafani, anëtar i bandës së Laert Haxhisë, është bërë bashkëpunëtor me drejtësinë dhe ka zbardhur disa ngjarje të rënda kriminale. Për këtë policia ka vënë në pranga 12 persona, ndërsa 3 janë shpallur në kërkim.

Të arrestuar

Artan Tafani
Lulzim Spahia ose Arapi
Erisian Abedini, 32 vjeç
Ligor Lomaçka, aktualisht në burg
Bledar Berberi
Mariglen Topuzi
Bujar Abedini
Enriko Xhahysa
Klea Gjata
Idriz Mane, aktualisht në burg në Korçë
Fatjon Veliu
Leart Haxhiu, aktualisht ne burg në Greqi

Në kërkim

Lorenc Lala
Firdeus Berberi, 22 vjeç
Kristi Bizheku, 28-vjeç
Endrit Caushi