MENU
klinika

Reagon për herë të parë familja e reperit

Arrestohet një person i dyshuar për vrasjen e Tupac Shakur!

01.10.2023 - 12:09

Së fundmi është arrestuar një i dyshuar për vrasjen e reperit të njohur amerikan Tupac Shakur, rreth 30-vite më parë.

I arrestuari është personi i identifikuar me emrin, Duane ‘Keffe D’ Davis. Ai u vu në pranga nga policia në një shëtitje pranë shtëpisë së tij në periferi të Las Vegas të Henderson këtë të premte.

Rreth kësaj ngjarje ka reaguar edhe vetë familja e reperit, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Ne e kuptojmë se ata po e mirëpresin këtë lajm, janë të kënaqur me këtë lajm dhe sigurisht që janë të vetëdijshëm për kthimin e kësaj aktakuze”– thanë familjarët e legjendës së muzikës pop.

Kujtojmë që Davis pritet të përballet me akuzën për ‘vrasje’, sipas avokatit të qarkut Clark County Las Vegas, Steve Wolfson.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Si do të ishin sot Diana, Tupac dhe Michael Jackson

Fotografi “ringjall” legjendat përmes inteligjencës artificiale

Çfarë zbulon vëllai i Chris Rock

Arsyeja e vërtetë e shuplakës së Will Smith