MENU
klinika

Fotolajm

Nderuan terroristët në stadiume, ‘Intelektualët’ e Dritës mesazh të fortë Serbisë

01.10.2023 - 17:50

Tifo-grupi i Dritës, “Intelektualët” i dërguan një mesazh të fortë mbështetësve të terroristëve që sulmuan Kosovën një javë më parë. Në stadiumin e Lipjanit në ndeshjen derbi mes Dritës dhe Gjilanit, e vlefshme për javën e tetë në elitën e futbollit kosovar, tifozët e Dritës kanë shpalosur një koreografi gjigante, në përgjigje të ultrave të Crvenza Zvezdës.

Këtë të fundit, në ndeshjen e fundit të zhvilluar dje në Beograd nderuan një nga tre terroristët e vrarë në Banjskë të Zveçanit, në sulmin që një grup special serb sulmoi me armë të rënda Kosovën.

Në koreografinë e Dritës tregohen viktimat e sulmit të fundit nga ana e terroristëve, ndërsa mesazhi “Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë” nuk mungoi. Një ironi kjo me shprehjet serbe që kërkojnë pushtimin e Kosovës.

Kujtojmë se nga sulmi i grupit terrorist serb në Kosovë mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku, që iu shpall “Heroi i Kosovës”.

Momente paniku për lojtarin e Kombëtares

Përplasja e frikshme, gjakoset Broja

Nis procesi i shitjes së biletave të ndeshjeve nga UEFA

Shqipëria në finalet e EURO 2024

Publikohen oraret për ndeshjet

Super sfidat e Shqipërisë në EURO 2024