MENU
klinika

Znj. Evis Kushi uron 1 Tetorin

“Nga sot 767 mijë pensionistë përfitojnë nga rritja e pensionit në masën 8.6%”

01.10.2023 - 20:25

1 tetori është shënuar si dita ndërkombëtare e të moshuarve, dita që në Shqipëri përkon edhe me lajmin e mirë e rritjes së pensioneve për 767 mijë pensionistë të të gjitha kategorive në masën 8.6 %.

Me këtë lajm të mirë ka zgjedhur të urojë ditën e të moshuarve Deputetja e Partisë Socialiste, njëkohësisht dhe nënkryetarja e komisionit të Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik znj. Evis Kushi.

“Sot në Ditën Botërore të të Moshuarve, e cila përkon me rritjen e pensionit në masën 8.6% për mbi 767 mijë pensionistë të të gjitha kategorive, ju urojmë jetë të gjatë dhe shëndet, me mirënjohje për kontributin tuaj në familje dhe shoqëri! “

"S’është histori parash, dinte një sekret për Naim Murselin"

Vrasja e Liridona Ademajt, gazetarja Lala ngre dyshimet

"12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK"

Minxhozi: Përse nuk hidhet një hap procedural për Berishën?!

"Demoralizoi ata që besonin se me ikjen e Saliut do të riorganizohej opozita"

Argita fjalim në Kuvendin e Berishës, si e komenton analisti

Komiteti i Bernës thirrje qeverisë shqiptare

DW: Pezulloni ndërtimin e aeroportit të Vlorës