MENU
klinika

"Akt i neveritshëm frikacakë"

Shpërthimi në Parlamentin turk, kryeministri dënon ashpër sulmin terrorist

01.10.2023 - 12:42

Kryeministri Edi Rama ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Parlamentin turk në Ankara, ku deri më tani raportohet për 4 të vdekur, dy prej të cilëve oficerë policie.

Në një reagim në platformën “X”, Rama shkruan se “sulmi terrorist në Ankara është një akt i neveritshëm frikacakë që Shqipëria e dënon ashpër”.

Më tej, kryeministri shkruan se ky sulm, sipas tij, “duhet të ndihmojë shumë në Evropë që të kuptojnë dhe mbështesin më mirë Turqinë në luftën e saj kundër terrorizmit”.

Reagimi i Ramës

Sulmi terrorist në Ankara është një akt i neveritshëm frikacakë që Shqipëria e dënon ashpër. Ai duhet të ndihmojë shumë në Evropë që të kuptojnë dhe mbështesin më mirë Turqinë në luftën e saj kundër terrorizmit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"S’është histori parash, dinte një sekret për Naim Murselin"

Vrasja e Liridona Ademajt, gazetarja Lala ngre dyshimet

"12 zyrtarë socialistë kanë punë me SPAK"

Minxhozi: Përse nuk hidhet një hap procedural për Berishën?!

"Demoralizoi ata që besonin se me ikjen e Saliut do të riorganizohej opozita"

Argita fjalim në Kuvendin e Berishës, si e komenton analisti

Komiteti i Bernës thirrje qeverisë shqiptare

DW: Pezulloni ndërtimin e aeroportit të Vlorës