MENU
klinika

Qëlloi me pistoletë ish-shokun e tij

A$AP Rocky del në gjyq, ja me sa vite mund të dënohet

21.11.2023 - 14:14

A$AP Rocky do të dalë në gjyq me akuzën se ka qëlluar me pistoletë, gjatë një sherri, një ish-shok të fëmijërisë, ka vendosur një gjykatës në Los Angeles.

Ai mund të dënohet deri në nëntë vjet burg nëse shpallet fajtor.

Prokurorët thonë se A$AP Rocky qëlloi me pistoletë ish-shokun e tij Terell Ephron dy vjet më parë, duke i shkaktuar lëndime të lehta.

Ephron, i cili ishte pjesë e grupit hip-hop A$AP Mob dhe e ka njohur atë që nga shkolla e mesme në New York, pretendon në padi se ai është viktimë e sulmit. Ai pretendon se A$AP Rocky e “joshi” për të shkuar në një vend të panjohur jashtë një hoteli në Los Angeles më 21 nëntor 2021 për të diskutuar një mosmarrëveshje.

Pamjet e sulmit të supozuar tregojnë A$AP Rocky-n duke qëlluar me armë. Avokatët e tij mohojnë se është klienti i tyre ai që shihet në video.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Videoklipi i ri i bëri fansat të dyshonin...

Mos Rihanna është martuar me A$AP Rocky?

Detaji që ngriti dyshimet

Rihanna dhe A$AP Rocky janë fejuar?